Winamp
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.04.2016500 plus

1 kwietnia 2016 roku rusza program 500 plus. Od rana w całym kraju do urzędów ustawiają się kolejki,  składających wnioski o dofinansowanie na dzieci. Na złożenie wniosków są trzy miesiące, więc pośpiech nie jest potrzebny. Wszyscy, którzy złożą wnioski do końca czerwca, dostaną wyrównanie za trzy miesiące, tak jakby dokumenty złożyli już dziś. Formularze można pobierać ze stron urzędów gmin, z platform emp@tia, ePuap i ze stron ZUS. Można też wypełnić i wysłać przez bank. Nie trzeba składać żadnych dodatkowych dokumentów. 

Rodziny mogą składać wnioski o wsparcie na drugie i kolejne dziecko, albo i na pierwsze, jeśli mają niskie dochody. Żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości i pomóc zainteresowanym, przed południem z Urzedu Wojewódzkiego w Katowicach wyruszyły mikrobusy, w których zasiedli urzędnicy i eksperci. To oni odpowiadać będę na wszelkie pytania osób zainteresowanych. W jednym z takich busów zasiadł Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek.

Plik dźwiękowy: A_S_500bus.mp3

 

Wojewoda pojechał do Gliwic, a jego zastępcy odpowiednio do Żywca i Koszarawy oraz Myszkowa i Koziegłów. W kolejnych dniach, kolejne miejscowości. I tak przez trzy miesiące. 

 

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu