Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

05.11.2018Siatkarki AZS Politechniki Śląskiej znowu zwycięskie

Czwarte zwycięstwo z rzędu, a piąte w tym sezonie odniosły siatkarki AZS Politechniki Śląskiej. Tym razem były lepsze od przeciwniczek z Mielca, które pokonały 3:1.

Mecz był wyrównany tylko na początku. Pierwszy set Akademiczki zapisały na swoją korzyść wygrywając go wynikiem 25:22. W drugim secie oba zespoły pokazały ogromną chęć zwycięstwa i wolę walki, a emocje sięgały zenitu. Najpierw mielczanki prowadziły 8:2. Następnie zawodniczki AZS-u odrobiły straty i doprowadziły nawet do piłki setowej. Ostatecznie z punktu cieszyły się jednak siatkarki z Mielca, choć był to tylko jeden set, który udało im się wyrwać w Gliwicach.

Trzecia odsłona zaczęła się obiecująco dla gości. Jednak to gliwiczanki wzięły się ostro do pracy i dominowały na swoim parkiecie już do końca meczu. Nie tylko wyszły na mocne prowadzenie, ale pewnie zdobyły kolejnego seta, wygrywając 25:19. W ostatniej odsłonie Akademiczki zaprezentowały jeszcze większą skuteczność i determinację. To doprowadziło do wygranej z ogromną przewagą, bo aż 25:14.

Zwycięstwo dało zawodniczkom AZS-u szóste miejsce w tabeli. Na swoim koncie mają 13 punktów, a do lidera tracą tylko 3 oczka.
(źródło: azs.gliwice.pl)