Winamp
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

01.07.2016Gliwice: centrum przesiadkowe - nowe wizualizacje

 
Niedawno informowaliśmy, że projekt Zachodniej Bramy Metropolii Silesia powstanie w oparciu o wariant I koncepcji firmy An Archi Group. Teraz prezentujemy kolejne szczegóły i wizualizacje Centrum Przesiadkowego,  po północnej stronie dworca PKP w Gliwicach.
 
Zadaszenie peronów zaprojektowano jako jednolitą formę przykrywającą dworzec autobusowy wraz z budynkiem obsługi pasażerów, gwarantującą użytkownikom maksymalną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Budowla ma kształt podłużnej kopuły utworzonej na planie elipsy. Konstrukcja wykonana jest z dźwigarów z drewna klejonego w układzie rusztów kratowych. Główne elementy nośne, zlokalizowane wzdłuż wielkiej osi i w poprzek niej, zbiegają się w punktach podparcia rozmieszczonych po obwodzie.
 
Technologia wykonania dźwigarów z drewna klejonego, w połączeniu z owalną geometrią, ma zapewnić odpowiednią sztywność konstrukcji przy jednoczesnym braku podparć pośrednich i zabudowy peronów dodatkowymi słupami. To rozwiązanie zapewni  maksymalną funkcjonalność dworców.
 
By odpowiednio doświetlić dworzec zastosowano przykrycie z tafli szklanych uzupełnionych segmentami z blachy. Kształt obrysu poszczególnych płaszczyzn dopasowano do obłej formy całości. Odpowiedni wykrój w płaszczyźnie kopuły tworzy owalne prześwity przy drogach manewrowych i ciągach pieszo-jezdnych, gwarantując swobodny przejazd pojazdów i napływ powietrza pod zadaszenie.
 
Powierzchnia zadaszenia dworców: 17386 m2

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu