Winamp
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

27.06.2016Gliwice: kolejna inwestycja w ŚCL zakończona

Dobiegła końca kolejna inwestycja Śląskiego Centrum Logistyki SA w Gliwicach. Przy ulicy Portowej 28 został oddany do eksploatacji  bimodalny magazyn o powierzchni 10 000 m2. Obiekt jest dedykowany wyrobom przemysłowym takich branż jak: papiernicza, chemiczna, meblarska czy sprzętu AGD. Hala została wyposażona w tor kolejowy wraz z zadaszoną rampą oraz doki do rozładunku samochodów, tak więc dostawy towarów mogą odbywać się zarówno transportem kolejowym jak i samochodowym.  Prace budowlane rozpoczęto we wrześniu 2015 roku     
„Inwestycja jest warta ok. 25 mln PLN. Dzięki polityce Akcjonariuszy spółki od roku 1999 możliwe było uruchomienie i realizacja programu inwestycyjnego na łączną kwotę ponad 119 mln PLN. W tym czasie powstało 5 nowoczesnych magazynów klasy A o łącznej powierzchni 25 tyś. m2 oraz terminal kontenerowy o powierzchni 5 ha – mówi Robert Goc Kierownik Działu Marketingu w ŚCL SA ”
Magazyn stanie się miejscem pracy dla kilkudziesięciu mieszkańców Gliwic i regionu. Już w tej chwili Śląskie Centrum Logistyki SA zatrudnia 160 pracowników, a łączne zatrudnienia na terenie firmy wraz z Oddziałem Celnym, kontrahentami i podwykonawcami wynosi ponad 800 osób.

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu