Winamp
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

16.05.2016Jankowice: Terroryści w szkole

 

Uzbrojeni mężczyźni zaatakowali szkołę w Jankowicach koło Rybnika.  To w największym skrócie scenariusz ćwiczeń jakie przeprowadzili tam policjanci.  W akcji ujęcia napastników uczestniczyli policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania rybnickiej komendy, wspierani przez mundurowych z Żor.  Policjanci ćwiczyli w ten sposób min. koordynację działań wypadku zagrożenia atakiem terrorrystycznym. 

„Przed budynkiem Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach zaparkował samochód, w którym znajdowało się dwóch podejrzanych mężczyzn. Zaniepokojony dyrektor, poinformował o tym policję. Na miejsce przyjeżdża patrol z rybnickiej komendy. Kiedy mundurowi wysiadają z radiowozu, zamaskowani mężczyźni otwierają ogień. Strzelają w kierunku policjantów oraz uczniów znajdujących się przed szkołą. Ciężko rannych zostaje kilka osób. Policjanci przekazują informację dyżurnemu i proszą o wsparcie. W tym czasie jeden z napastników uzbrojony w karabin automatyczny wdziera się do szkoły. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz personelem, barykadują się w klasach. Na miejsce docierają policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania rybnickiej komendy oraz policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania KMP w Żorach. 

Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, zorganizowanych przez Komendę Miejską Policji w Rybniku wspólnie ze Stowarzyszeniem Task Force 13 Skorpion. Uczestniczyli w nich funkcjonariusze rybnickiej komendy, policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oraz w Żorach, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świerklan i Jankowic, służby medyczne, członkowie Stowarzyszenia Task Force 13 Skorpion oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie gimnazjum. Ćwiczenia miały na celu koordynację i współpracę służb, w przypadku działań o charakterze terrorystycznym. Po ich zakończeniu odbyło się omówienie akcji. Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych służb.”

Źródło KMP w Rybniku 

 

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu