Winamp
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.05.2016Najważniejsza nagroda muzealna dla Muzeum Śląskiego!

 

Muzeum Śląskie zdobyło najważniejszą dla polskiego środowiska muzealnego nagrodę – Grand Prix w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla 2015”. W konkursie, organizowanym po raz 36. przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, nagradzane są najbardziej znaczące  placówki muzealne w kraju.

 

Dla polskich placówek muzealnych Sybilla jest tym, czym są Oscary w świecie filmowym. Dyrektor Instytutu prof. UKSW dr hab. Piotr Majewski określił Sybillę jako „najbardziej znaczącą nagrodę w sektorze muzeów”. „Branża muzealna doskonale zdaje sobie sprawę, jaka jest ranga nagrody Sybilla, o czym świadczy stale rosnąca liczba zgłoszeń. W sytuacji coraz większej konkurencji zdobycie nagrody jest wyjątkowym wyróżnieniem, dlatego tym bardziej gratuluję Muzeum Śląskiemu” – podkreślił dyrektor.

W tym roku Muzeum Śląskie otrzymało aż dwie statuetki – oprócz Grand Prix uhonorowane zostało również nagrodą „Sybilla 2015” w kategorii „Inwestycje” za budowę nowej siedziby muzeum. 11-osobowe jury, w skład którego weszli czołowi przedstawiciele świata kultury, nauki i sztuki – historycy sztuki oraz profesorowie akademiccy, wybrało laureatów spośród rekordowej w tym roku liczby 246 zgłoszeń nadesłanych z najważniejszych placówek muzealnych w kraju.

„Gratulacje raz jeszcze! Jury, przyznając Grand Prix dla Muzeum Śląskiego, doceniło wieloaspektowy rozmach przedsięwzięcia, który ma nie tylko wymiar architektoniczny i aranżacyjny – Muzeum otrzymuje wreszcie godną siedzibę dla swych zbiorów i wystaw – ale także rewitalizacyjny i społeczny. Pozytywnie oddziałując i przekształcając otaczającą przestrzeń, przyczynia się w sposób znaczący do jej regeneracji. Ostatecznie w istotny sposób wpływa na rangę Katowic na kulturalnej i artystycznej mapie kraju” – podsumował wczorajsze rozdanie nagród dr hab. Piotr Korduba, przewodniczący jury.

 

Uroczysta gala rozdania statuetek odbyła się 23 maja w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

 

źródło: Dział Promocji Muzeum Śląskiego w Katowicach

 

 

 

 

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu