Winamp
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.04.2016Nieczyste zagranie?

W Chorzowie rozgorzał spór o szkolenie młodych piłkarzy. W Zespole Szkół Sportowych działa Uczniowski Klub Sportowy, w którym trenują najmłodsi zawodnicy. Ze szkolnego klubu najczęściej trafiają do drużyn Ruchu Chorzów. Problem w tym, że pojawił się pomysł przeniesienia zawodników do SMS'u - czyli niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która dopiero ma powstać. Rodzice małych piłkarzy twierdzą, że nikt nie pytał ich o zdanie i obawiają się zaszkodzi to dzieciom. Mówi przedstawiciel rodziców Marek Nowak. 

Plik dźwiękowy: A_S_nowak.mp3

Z kolei Mariusz Śrutwa - znany przed laty piłkarz chorzowskiego Ruchu, a obecnie przedstawiciel zarządu UKS przekonuje, że wiele zarzutów jest niesłusznych a zmiana - jeśli do niej dojdzie - będzie korzystna dla młodych piłkarzy....

Plik dźwiękowy: A_S_srutwa.mp3

Rodzice poprosili o pomoc miasto i kuratorium. W czwartek popołudniu kilkadziesiąt osób zebrało się przy ławeczce Gerarda Cieślika w Chorzowie, by przekazać petycję urzędnikom. Jak potoczą się losy szkoły i szkółek piłkarskich? To będziemy śledzić i pewnie opowiemy o tym w najbliższych dniach.

 

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu