Winamp
Teraz na antenie Radia CCM:
  • Rudy i LisOd 8:00 do 12:00Zaprasza Rafał Chirowski i Bartek Lis
  • Bliżej CiebieOD: 12:00 - 14:00Zaprasza Bartek Lis
  • W Dobrą Stronę Od 14:00 do 18:00Zaprasza Marcin Rachubka
  • Dziki ShowOd 18:00 do 20:00
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm
PSB MATBUD Materiały Budowlane

13.07.2017Czy twoje dziecko jest bezpieczne jadąc na wycieczkę?

Okres wakacyjny to czas, kiedy najmłodsi wyjeżdzają na obozy, kolonie czy wycieczki. Teraz też spotykamy na drodze więcej autokarów. W całej Polsce, w tym również na Śląsku, trwa kontrola tych pojazdów. Sprawdzany jest stan techniczny, tak, by dzieci bezpiecznie dotarły do celu.

Policja przypomina o kilku ważnych kwestiach, takich jak upewnienie się, że autokar jest w nienagannym stanie technicznym, a także sprawdzenie na przykład przebiegu, który jeśli jest za wysoki może stwarzać ryzyko awarii czy innej komplikacji w czasie podróży. W takiej sytuacji rodzice mogą zadzwonić na policję i poprosić o sprawdzenie danego pojazdu. Również dotyczy to kierowcy, kiedy jest podejrzenie, że może on się znajdować pod wpływem alkoholu. Z telefonem na policje nie trzeba czekać do ostatniej chwili. Można z wyprzedzeniem poinformować funkcjonariuszy, którzy w danym dniu pojawią się by dopilnować, żeby wszystko było w porządku.

W Gliwicach informacje te należy przekazywać telefonicznie pod nr 32 33 69 290 lub pod adres mailowy: rd@gliwice.ka.policja.gov.pl.

fot: gliwice.slaska.policja.gov.pl

Komentarze (0):

Jeszcze nikt nie skomentował tego tematu. Bądź pierwszy.
Twój nick: Przeczytałem i zgadzam się z postanowieniami regulaminu