WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.04.2023"Gliwicka z głębin" także w szkołach i obiektach sportowych

W sześciu gliwickich szkołach i trzech obiektach sportowych pojawiły się dystrybutory z „Gliwicką z głębin” – wodą z miejskich studni głębinowych, która pod względem składu mineralnego z powodzeniem może konkurować ze sklepową wodą butelkowaną.
 
Zdroje wodne trafiły do placówek nagrodzonych w konkursie na najlepsze hasło promujące picie „Gliwickiej z głębin” organizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach. Pięć dodatkowych zainstalowano także w wybranych obiektach sportowych. Zdroje miejskie już wkrótce pojawią się w kolejnych miejscach na terenie Gliwic.
Symboliczne uruchomienie pierwszego „poidełka” odbyło się w czwartek, 20 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 11 w Gliwicach, która znalazła się w gronie laureatów konkursu. W wyniku wspólnej inicjatywy PWiK, Miasta Gliwice i firmy SEGRO, która ufundowała zdroje, 2755 uczniów, 316 przedszkolaków oraz 750 młodych sportowców będzie mogło na przerwie czy podczas treningu napełniać własne bidony „Gliwicką z głębin” – prosto z dystrybutora.
 
– „Gliwicka z głębin” – nasza smaczna i czysta woda pochodząca z miejskich studni głębinowych – od dzisiaj będzie dostępna także w sześciu szkołach, które wzięły udział w konkursie ogłoszonym przez PWiK oraz – dodatkowo – w trzech obiektach sportowych na terenie Gliwic. Do tej pory zdroje były dostępne w czterech lokalizacjach: na skwerze Doncaster, przed Dworcem PKP, na gliwickim Rynku i przed Areną Gliwice. Większa dostępność „Gliwickiej z głębin” z pewnością przyczyni się do rozpowszechnienia jej spożycia, zwiększenia świadomości na temat jej naturalnych wartości, oraz kształtowania – już od najmłodszych lat – prozdrowotnych i proekologicznych postaw wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta – mówi prezydent Gliwic, Adam Neumann.
 
Nowe zdroje wodne otrzymały szkoły, które zaproponowały najciekawsze hasła zachęcające do picia „Gliwickiej z głębin”:
 
-Szkoła Podstawowa nr 9 im. Króla Jana III Sobieskiego w Gliwicach – „Gliwicką z głębin posmakujesz już nigdy w plastik nie zainwestujesz!”,
-Szkoła Podstawowa nr 11 im. Hugona Kołłątaja w Gliwicach – „Naturalna gliwicka woda kranowa – zawsze smaczna, pyszna, no i zdrowa”,
-Szkoła Podstawowa nr 21 im. Henryka Sienkiewicza w Gliwicach – „Gliwicka woda z głębin pochodzi, dobra to woda, zdrowiu nie szkodzi”,
-Szkoła Podstawowa nr 17 z oddziałami dwujęzycznymi w Gliwicach – „Choć Gliwice miasto niezdrojowe – ma świetne wody głębinowe. Otwórz zatem kran kolego i pij wodę dnia każdego!”,
-Szkoła Podstawowa nr 5 w Gliwicach – „Sposób na EKO modę? Pij prosto z kranu czystą, gliwicką wodę”,
-Szkoła Podstawowa nr 30 w Gliwicach – „W każdej jej kropli zdrojowy żywioł się kłębi, odrzuć plastik i pij gliwicką wodę z głębin”.
 
Dodatkowo firma SEGRO – z myślą o najmłodszych gliwickich sportowcach – ufundowała także kolejnych pięć zdrojów, które zostały zainstalowane w trzech obiektach sportowych na terenie Gliwic. Trzy z nich pojawiły się w sali treningowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 na Sikorniku. Po jednym otrzymały także Centra Szkoleniowe Piasta Gliwice przy ul. Robotniczej i Sokoła. 
 
Oprócz poidełek w szkołach, obiektach sportowych i udostępnionych w ubiegłym roku czterech zdrojów miejskich – przy skwerze Doncaster, przed dworcem PKP, na gliwickim Rynku i obok Areny Gliwice – jeszcze w tym roku kolejne zostaną zainstalowane w najbardziej uczęszczanych miejscach na terenie Gliwic – zapewnia Adam Ciekański, prezes gliwickich wodociągów. I dodaje, że w sezonie letnim zamontowane zostaną także nowe, estetyczne i pasujące do otoczenia  kurtyny wodne, które zapewnią mieszkańcom przyjemne ochłodzenie w upalne, letnie dni.
 
Woda jest niezbędnym składnikiem do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego tak ważne jest, abyśmy codziennie pili jej odpowiednią ilość. Korzystajmy z tej, która do naszych kranów trafia z podziemnego trasu, z głębokości około 170–200 metrów i jest nie tylko zdatna do spożycia, ale także bogata w cenne składniki mineralne – te same, które występują w wodzie mineralnej. Co więcej, zanim „Gliwicka z głębin” trafi do naszych domów jest skrupulatnie badana, napowietrzana, filtrowana i ozonowana. Spełnia więc wszelkie wymogi sanitarne, a do tego jest zdrowa i smaczna. Zróbmy zatem coś dla siebie i naszej planety, już dzisiaj rezygnując z plastiku na rzecz „Gliwickiej z głębin”. 
 
 
źródło:www.gliwice.eu
Fot. materiały PWiK