WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

25.05.2020"Wykop sobie grób". Nastoletnim oprawcom z Czechowic-Dziedzic grozi 12 lat więzienia

12 lat za kratami grozi dwóm nastolatkom z Czechowic Dziedzic. Znęcali się nad upośledzonymi intelektualnie mężczyznami. Jednemu z nich kazali wykopać sobie grób.

 

13 i 15-latek upatrzyli sobie na ofiary niepełnosprawnych intelektualnie mężczyzn – 18 i 21-latka. Każdego z nich nękali osobno. Byli bardzo brutalni.

Napadniętym kazali klękać, bili i kopali po całym ciele i głowie. I tak przez kilka tygodni. Czasem bez powodu, ale również dla pieniędzy – mówi aspirant sztabowy  Roman Szybiak z Komendy Miejskiej Policji w  Bielsku-Białej:

Plik dźwiękowy: polic.mp3

21-latkowi kazali wykopać sobie grób i zagrozili, że go w nim pogrzebią, jeżeli nie będzie przynosił wystarczająco dużo pieniędzy. Przestraszony mężczyzna nie przyznał się nikomu. Dopiero jego brat zorientował się w sytuacji i zawiadomił Policję. 15-latka zatrzymano jeszcze tego samego dnia. Jego 13-letniego wspólnika – dzień później, gdy nad ranem wrócił do domu. Obaj stanęli przed sądem rodzinnym w Pszczynie.

Sprawców umieszczono w schronisku dla nieletnich. Tam zaczekają na rozprawę. Jeżeli zostaną skazani, trafią do poprawczaka, a po osiągnięciu pełnoletności – resztę wyroku odsiedzą w więzieniu.

 

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej