WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.08.20206 sierpnia Tour de Pologne przejedzie przez Gliwice

6 sierpnia przez Gliwice przejadą kolarze Tour de Pologne. Tego dnia, po godz. 16.00 trzeba się liczyć z utrudnieniami na DK 88 i DTŚ. Utrudnienia potrwają około dwóch godzin.
 
Tour de Pologne, wieloetapowy szosowy wyścig kolarski to jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Od kilku lat trasa jednego z etapów przebiega przez Gliwice. W tym roku kolarze przejadą przez  miasto w drodze z Opola do Zabrza.
 
W związku z tym w czwartek, 6 sierpnia, należy spodziewać się utrudnień na drogach. Wtedy też będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy autobusów linii 32, 57, 202 i 692.
 
Linia 32
 
We wszystkich kursach zostanie wprowadzona trasa objazdowa w obu kierunkach. Autobusy tej linii od przystanku Sośnica Apteka będą kierowane ul. Reymonta, Knurowską, Wolności, de Gaulle’a do przystanku Zabrze Goethego  z obsługą wszystkich istniejących przystanków autobusowych na trasie przejazdu. Odcinek Sośnica Apteka – Zabrze Politechnika Śląska nie będzie obsługiwany.
 
Linia 57
 
W godz. od ok. 17.00 do ok. 18.00 mogą wystąpić opóźnienia w dojazdach do przystanku końcowego Brzezinka Park Logistyczny.
 
Linia 202
 
W godz. od ok. 16.30 do 17.00 w kierunku ul. Portowej zostanie wprowadzony objazd od przystanku Gliwice Toszecka. Autobusy tej linii pojadą ul. Toszecką, Pionierów, DK88, Portową do przystanku Gliwice Zakład Energetyczny. Przystanek Gliwice Śliwki nie będzie obsługiwany.
 
Linia 692
 
W godz. od ok. 17.00 do ok. 18.00 mogą wystąpić opóźnienia w dojazdach do przystanku końcowego Brzezinka Park Logistyczny.
 
Należy pamiętać, że niektóre decyzje o ewentualnych zmianach w organizacji ruchu mogą być podejmowane przez odpowiednie służby w sposób bardzo dynamiczny.  
– Nie sposób już dziś poinformować o wszystkich zmianach dotyczących komunikacji miejskiej. Dlatego też 5 i 6 sierpnia organizujemy „Dni na żywo na Alercie“. Nasi pracownicy na profilu ZTM Alert na Facebooku będą na bieżąco publikować najważniejsze informacje o  utrudnieniach w komunikacji miejskiej – zapowiada Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy oraz Naczelnik Wydziału Prasowego i Komunikacji z Pasażerem Zarządu Transportu Metropolitalnego.
 
Bieżące informacje na temat utrudnień można uzyskać na stronie internetowej www.metropoliaztm.pl, na profilu ZTM Alert oraz pod bezpłatnym numerem infolinii 800-16-30-30. 
 
 
fot. archiwum wyścigu TdP
źródło: www.gliwice.eu