WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

28.12.2021Agresywnie i "na haju". Wandal zapłaci za uliczne szkody w Oświęcimiu

Policjanci z Ogniwa – Patrolowo – interwencyjnego zatrzymali ulicznego agresora. 34 – latek jest podejrzany o uszkodzenie mienia oraz posiadanie amfetaminy.  

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, znajdującego się na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu. Jak wynikało z relacji zgłaszającego agresor zamierzał wejść do wnętrza jednej z placówek oświatowych, a kiedy pracownik ochrony mu to uniemożliwił mężczyzna zaczął kopać po drzwiach wejściowych do budynku. Następnie rozebrał górną część garderoby i położył się na masce jednego z zaparkowanym przy ulicy samochodów.

We wskazane miejsce natychmiast ruszył jeden z patroli. Mundurowi nie mieli problemu z odnalezieniem chuligana. Wjeżdżając we wskazaną ulicę od razu dostrzegli półnagiego mężczyznę leżącego na masce volkswagena. Policjanci natychmiast zobowiązali go do zachowania zgodnego z prawem, a kiedy ten zareagował agresją słowną zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego po czym umieścili w radiowozie. O zdarzeniu oraz uszkodzeniu karoserii została powiadomiona właścicielka samochodu.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że zatrzymanym jest 34 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Podczas jego przeszukania znaleźli woreczek z białą substancją, która okazała się amfetaminą. Funkcjonariusze podejrzewając, że irracjonalne zachowanie mężczyzny było spowodowane wpływem środków odurzających na miejsce wezwali Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy medyczni w policyjnej asyście przewieźli mężczyznę do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Oświęcimiu; foto: KPP Oświęcim, pixabay