WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

30.11.2017Co to były za podróże...

W ciągu dnia się uczą, w czasie wolnym podróżują. O tym, że podróże kształcą nie trzeba nikomu przypominać. Jest jednak przykład, że zwiedzanie różnych zakątków świata rozwija poźniej w młodziedzy kretywność. Udało się to połączyć dzięki Festiwalowi Podróżniczemu Carpe Diem. W tegorocznej edycji wzięło udział około 450 uczniów z Gliwic i powiatu. Mieli oni przedstawić swoje relacje w trzech kategoriach - prezentacji, filmu lub wystawy fotograficznej. Tematyką obiegli  cały  świat, przenosząc  uczestników w mniej i bardziej znane rejony.Dodatkowo uczniowie mogli się spotkać z wprawionymi w bojach obieżyświatami, małzeństwem Lisowskich, dla których, jak sami mówią, podróżowanie jest formą istnienia.
Wsród nagrodzonych znalzał się film Patrycji Więcko z Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie.
 
Do części konkursowej zgłosiło się 39 uczniów z 9 szkół! Dwoje uczniów jednak z powodów zdrowotnych nie dotarło na festiwal, dlatego mieliśmy: 11 pokazów slajdów metodą pecha kucha, 10 filmy (dwa filmy miał po 2 autorów) oraz 29 zdjęć od 22 autorów. Oto pełna lista laureatów:
 
Kategoria A - Pecha Kucha
1. Eryk Czekalski - „Islandia – wyspa Żywiołów”, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich.
2. Annika Geitz - “Chiny – na drugi koniec świata.” - Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie – technikum.
3. Marta Werwińska - „Kocioł Bałkański” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pilchowicach.
 
Kategoria B - Film z Podróży
1. Patrycja Więcko - „342 km z lotu ptaka”, Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie – techniku.
2. Alicja Doktór - „Grudzień pod palmami, wyprawa do Zjednoczonych Emiratów Arabskich” - I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach
3. Katarzyna Serafin - „Wakacje życia”,  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pilchowicach.
 
Kategoria C – Zdjęcie z podroży – temat: Rodzina
1. Amelia Golec - „Najlepszy prezent” - Milenka z Mamą w dniu Chrztu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pilchowicach.
2. Annika Geitz - „Mama poprowadzi cię tam, gdzie światło świeci najjaśniej” - pobyt w szpitalu, Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie – techniku.
3. Konrad Wietrzak – za dwa zdjęcia „Rodzina Krokusów w Dolinie Chochołowskiej” i „Cienie Rodziny”, II Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach.
I miejsce w kategorii Film z podróży: