WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.07.2017Czy twoje dziecko jest bezpieczne jadąc na wycieczkę?

Okres wakacyjny to czas, kiedy najmłodsi wyjeżdzają na obozy, kolonie czy wycieczki. Teraz też spotykamy na drodze więcej autokarów. W całej Polsce, w tym również na Śląsku, trwa kontrola tych pojazdów. Sprawdzany jest stan techniczny, tak, by dzieci bezpiecznie dotarły do celu.

Policja przypomina o kilku ważnych kwestiach, takich jak upewnienie się, że autokar jest w nienagannym stanie technicznym, a także sprawdzenie na przykład przebiegu, który jeśli jest za wysoki może stwarzać ryzyko awarii czy innej komplikacji w czasie podróży. W takiej sytuacji rodzice mogą zadzwonić na policję i poprosić o sprawdzenie danego pojazdu. Również dotyczy to kierowcy, kiedy jest podejrzenie, że może on się znajdować pod wpływem alkoholu. Z telefonem na policje nie trzeba czekać do ostatniej chwili. Można z wyprzedzeniem poinformować funkcjonariuszy, którzy w danym dniu pojawią się by dopilnować, żeby wszystko było w porządku.

W Gliwicach informacje te należy przekazywać telefonicznie pod nr 32 33 69 290 lub pod adres mailowy: rd@gliwice.ka.policja.gov.pl.

fot: gliwice.slaska.policja.gov.pl