WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

03.10.2017Park zmienia się na lepsze

Modernizacja parku Chrobrego to jedna z większych inwestycji, jaka została w tym roku rozpoczęta. Szeroki zakres prac remontowych plus dużo ciekawych i nowych rozwiązań zaplanowanych tak, aby cieszyły zarówno młodszych jak i starszych mieszkańców. Ciągi piesze były jednym z pierwszych elementów prac. Długie spacery po parku będą możliwe dzięki wielu kilometrom krętych, oświetlonych alejek.
Na tą chwilę zrobiona została podbudowa alejek wraz z krawężnikami z kostki granitowej przy których, w wyznaczonych wcześniej miejscach, wykonano zatoczki pod przyszłe ławki. W wyczekiwanym przez najmłodszych, centralnym miejscu parku Chrobrego, powoli kształtuje się już plac zabaw. Ogromne urządzenie – tzw. linarium, na pewno zrobi wrażenie na wszystkich odwiedzających.
Idąc dalej w głąb parku, zauważyć można powstające fundamenty pod podesty wypoczynkowe oraz kształtujący się teren pod siłownię zewnętrzną. Wszystko to zaledwie około 25% całości zaplanowanych prac. Przed nami jeszcze między innymi wykonanie boiska do gry w bule i discgolfa, ścieżka zdrowia, plac dla młodzieży oraz wszystkie nasadzenia. Zgodnie z harmonogramem, całość inwestycji ma się zakończyć w drugiej połowie 2018 roku.
 
mp/ Miejski Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach