WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

15.11.2017Śląski WOONERF na Wieczorka w Gliwicach

To będzie zmiana na lepsze. W Gliwicach planowaje jest przekształcenie ulicy Wieczorka, tak by była ona bardziej przyjazna mieszkańcom. Zgodnie z projektem na tej ulicy pojawi się kilka nowych rzeczty. Przestrzeń ma być bardziej przyjazna dla mieszkańców. Gliwicka firma, która zaprojektowała przemianę tej ulicy wzorowała się na WOONERFie czyli rodzaju ulicy, która łączy ze sobą kilka funkacji, w tym deptaku i miejsca spotkań. Zgodnie z założeniami na ulicy Wieczorka mają pojawić się ławki i zieleń. I to już na wiosnę.
Urozmaiceniem małej architektury będą drzewa w specjalnych donicach i parklety. Dzięki nim wydzielone zostaną miejsca, które zmienią i pozwolą na wykorzystanie dotychczasowej przestrzeni.
Drewniane miejsca odpoczynku będa wydzielone z chodnika lub zlokalizowane na jezdni. Jednocześnie dzięki nim będzie można uspokoić ruch i zmniejszyć prędkość samochodów.
Inwestycja zostanie zrealizowana na 250 metrowym odcinku ulicy Wieczorka, od ulicy Jasnogórskiej do skrzyżowania z Aleją Wojciecha Korfantego.  Jej granice, początek i koniec, wyznaczać będą azyle, na których ustawione zostaną donice z wysoką zielenią. Na tym obrzarze obowiązywać będzie strefa zamieszkania, a to oznacza, że pieszy będzie miał pierwszeństwo, natomiast dopuszczalna maksymalna prędkość dla samochodów to 20 km/h.
 

Wizualizacja ulicy Wieczorka w Gliwicach