WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.11.2018Mamy złoto! Mistrzyni świata w karate olimpijskim z bielskiej PUK z orzełkiem na karatedze

Polka MISTRZYNIĄ ŚWIATA w karate olimpijskim! Dorota Banaszczyk pokonała w finale madryckich mistrzostw niemiecką zawodniczkę Janę Bitsch. Dorota startowała w kumite w kategorii wagowej -55 kg. Wcześniej wygrała pięć kolejnych walk, pokonując m.in. rywalki z Włoch i Japonii. To największy sukces polskiego karate w historii dyscypliny.

Dorota Banaszczyk jest zawodniczką klubu Olimp Łódź. Karate trenuje od 7 roku życia. 21-letnia zawodniczka jest studentką Politechniki Łódzkiej.

Spore kontrowersje wywołała sprawa orzełka na jej karatedze. W wyniku zmian w World Karate Federation, polskim członkiem tej organizacji została Polska Unia Karate, zastępując usunięty Polski Związek Karate. Pozbawiona członkostwa organizacja wciąż posiada status polskiego związku sportowego (mimo że decyzja nastąpiła już w

kwietniu, formalnie została potwierdzona przez Kongres WKF 5 listopada). To oznacza, że PUK nie mógł zgodnie z literą prawa wystawić Reprezentacji Polski, a zawodnicy występować z godłami na strojach. Przed finałową walką, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, PUK zdecydował o tym, że Dorota Banaszczyk wystąpi jednak MIMO

WSZYSTKO z godłem na karatedze. Formalnie nasi karatecy występujący w najważniejszych zawodach karate olimpijskiego będą mieli do tego prawo kiedy Ministerstwo Sportu i Turystyki nada Polskiej Unii Karate status