WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

23.11.2018Nowy zawodnik GTK Gliwice. To doświadczony Amerykanin

 
Desmond Washington jest drugim zawodnikiem, który w tym tygodniu podpisał kontrakt z GTK Gliwice. Amerykanin, występujący na pozycji rozgrywającego lub rzucającego obrońcy, po 5. kolejkach tego sezonu był liderem klasyfikacji najlepszych strzelców ze średnią 25.2 punktu na mecz.
 
– Zdecydowałem się na przenosiny do Gliwic, bo chciałem spróbować swoich sił w silniejszej lidze. Chcę pomóc GTK zacząć ponownie odnosić zwycięstwa – zapowiada mierzący 188 cm wzrostu zawodnik.
 
Washington jest absolwentem uczelni Saint Peter's w Jersey City. Swoją akademicką karierę rozpoczął jednak w Delaware State, gdzie po roku gry był jednym z liderów zespołu. Po debiucie w barwach Pawi, również szybko i tam stał się wiodącą postacią. Całą karierę uczelnianą zakończył ze średnimi na poziomie: 13.76 punktu, 1.1 asysty i 1.7 przechwytu na mecz. Po zakończeniu edukacji w Stanach Zjednoczonych, Washington kontynuował swoją karierę w lidze arabskiej, bośniackiej, słoweńskiej oraz serbskiej. W ostatnim klubie – KK Dynamic zakończył sezon ze średnimi na poziomie: 10.1 punktu, 3.9 zbiórki i 2.7 asysty na mecz.
 
Nowy koszykarz zadebiutuje już w najbliższym meczu z Kingiem Szczecin.
 
– Moim zadaniem jest pomóc drużynie. Dopasuję się do roli, jaką wyznaczy mi trener. Kiedy trzeba potrafię spowalniać grę, ale jestem w stanie grać też szybko. Potrafię kreować pozycję dla kolegów z zespołu, ale kiedy trzeba mogę też grać indywidualnie. Cel jest prosty, chcę wygrywać i pomóc dostać się mojej drużynie do play off – podkreśla Washington, który w GTK będzie grał z numerem 1 na koszulce.
 
(źródło:gliwie.eu)