WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.06.2019Losowanie Ligi Mistrzów. Piast Gliwice zagra z BATE Borysów

Piast Gliwice poznał rywala w pierwszej rundzie Eliminacji Ligi Mistrzów. Niebiesko-Czerwoni zmierzą się z Bate Borysów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Borysowie na Białorusi, z kolei mecz rewanżowy będzie rozegrany tydzień później w Gliwicach przy Okrzei.
 
Bate Borysów to piętnastokrotny mistrz Białorusi. W poprzednim sezonie piłkarze z Bate również zakończyli rozgrywki ligowe na pierwszym miejscu. Drużyna z Borysowa zdominowała rozgrywki w swoim kraju, bo aż trzynaście razy z rzędu sięgała po tytuł mistrzowski. W bieżącej kampanii po jedenastu kolejkach są wiceliderem tracąc dwa punkty do Dynama Brest. Przypominamy, że na Białorusi sezon kończy się zimą. Mistrzowie Białorusi trzykrotnie sięgali także po puchar krajowy oraz siedmiokrotnie wygrali Superpuchar.
 
Piast przystępował do losowania jako drużyna nierozstawiona. Niebiesko-Czerwoni znaleźli się w trzeciej grupie, w której mogli trafić na mistrzów Finlandii, Irlandii, Walii, Słowenii, Norwegii i właśnie Białorusi.
 
Zespół Bate jest dużo bardziej doświadczoną drużyną, która od kilku lat regularnie występuję w europejskich pucharów docierając to faz grupowych Ligi Mistrzów lub Ligi Europy.
 
Pierwsze spotkanie odbędzie się 9/10 lipca na stadionie w Borysowie, rewanż tydzień później przy Okrzei w Gliwicach.
 
fot., źródło: www.piast-gliwice.eu