WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.07.2019Nowoczesna arena lekkoatletyczna w Gliwicach będzie miała zadaszenie trybun!

 
Oglądanie zawodów lekkoatletycznych na arenie przy ul. Syriusza w Gliwicach stanie się jeszcze przyjemniejsze – miasto chce m.in. dobudować zadaszenie nad trybunami i powiększyć liczbę miejsc siedzących. Planowane zmiany wynikają z chęci udoskonalenia obiektu.
 
Arena lekkoatletyczna w dzielnicy Kopernika to imponujący obiekt, spełniający wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jest przystosowany m.in. do rozgrywania zawodów młodzieżowych o randze mistrzostw Polski. Arena wyposażona jest w pełnowymiarową bieżnię okólną, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż i skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku. Jest także rzutnia do pchnięcia kulą oraz do rzutu młotem i oszczepem. Gospodarzem stadionu jest sekcja lekkoatletyczna GKS Piast Gliwice, ale korzystać z niego mogą nie tylko sportowcy, również uczniowie gliwickich szkół i, w wyznaczonych porach dnia, mieszkańcy, którzy chcą np. pobiegać na bieżni.
 
Zawody z widowni może obserwować pół tysiąca widzów. Wkrótce zostanie dobudowane zadaszenie i dodatkowe siedziska dla widzów, dla ok. 100 – 150 osób przy placu manewrowym w okolicach magazynu. Okazało się bowiem, że królowa sportu cieszy się dużą liczbą fanów wśród gliwiczan. – Chcemy dobudować więcej miejsc ze względu na ogromną popularność zawodów, które tu organizujemy. Zadbamy też o dodatkowe siedziska dla zawodników, którzy przygotowują się do startu – mówi Wojciech Rutyna, trener sekcji lekkoatletycznej i wiceprezes ds. organizacyjno-finansowych GKS Piast Gliwice.
 
Dla lekkoatletów powstaną miejsca siedzące w pobliżu miejsc startu na 100, 200, 300 i 400 m oraz przy rzutniach i skoczniach. W planach jest także budowa dodatkowych, zadaszonych trybun dla 20 osób w okolicy wieży sędziowskiej. Wykonane zostaną również dodatkowe schody skarpowe łączące poszczególne części obiektu areny.  
 
Planuje się także wykonanie mocniejszego oświetlenia bieżni, po to, by wieczorami była tam lepsza widoczność. Ta zmiana także jest podyktowana popularnością obiektu. Okazuje się, że gliwiczanie bardzo chętnie korzystają z niego po zmroku. Miesięcznie GKS Piast Gliwice notuje ok. 400 wejść na bieżnię.
 
Trwa procedura przetargowa dotycząca wykonania dokumentacji projektowej zadania, do której zgłosiła się jedna firma. Projektant będzie zobowiązany do złożenia dwóch koncepcji, projekt musi być gotowy w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy. Realizacja robót będzie możliwa po uzyskaniu pozwolenia na budowę i wyłonieniu w kolejnym przetargu wykonawcy robót budowlanych. Podczas prac arena lekkoatletyczna będzie otwarta, ograniczany będzie jedynie dostęp do poszczególnych stref obiektu.
 
Najbliższa duża impreza sportowa na arenie lekkoatletycznej to 44. Memoriał Zenona Sęka, który odbędzie się 15 września.
źródło:www.gliwice.eu