WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

22.05.2019Wisła: Dzień Bezpieczeństwa z Policją

 

Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie zaprasza na „Dzień Bezpieczeństwa” do Wisły, które organizuje dzielnicowy Komisariatu Policji w Wiśle sierż. szt. Bogusław Bury. Spotkanie ,poprzez które każdy dobrze bawiąc się jednocześnie będzie się uczył rozpocznie się 22 maja (środa) o godz. 9:00 i będzie trwało do godz.14:00. Wszystkie atrakcje zaplanowane są na pl.Hoffa. W przypadku niepogody impreza odbędzie się na amfiteatrze.

 

Wydarzenie rozpocznie się 22 maja (środa) o godz. 9:00 i będzie trwało do godz.14:00. Wszystkie atrakcje dostępne będą na pl.Hoffa, gdzie zaplanowane jest ogólnodostępne spotkanie dla dzieci i młodzieży szkolnej (w razie deszczu impreza odbędzie na amfiteatrze) z przedstawicielami służb mundurowych. Wydarzenie ma charakter szkoleniowy i odbywać się będzie w formie prelekcji i pokazów dla uczestników. Wszystko po to, aby wiedza dotycząca bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacji kryzysowej na zawsze pozostała w pamięci uczestników. Udział może wziąć każdy, bez względu na wiek.

W programie imprezy przewidziana jest m.in. prezentacja pracy poszczególnych służb ratowniczych, przypomnienie podstawowych zasad ruchu drogowego, pokaz sprzętu ratowniczego, instruktaże udzielania pierwszej pomocy poprzez- wszystko poprzez fachowe prezentacje i zabawę z uczestnikami.

 

Impreza organizowana w ramach programów profilaktyki policji „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Bezpieczna droga do/ze szkoły” przy współpracy:

- Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, 

- Urzędu Miasta w Wiśle,

- Grupy Beskidzkiej  GOPR,

- ratowników medycznych z Fundacji na Rzecz Niesienia Pomocy „Uratuj Życie” ,

- Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Wisła Centrum ,

- Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie,

- klasy ratownicze Liceum Ogólnokształcącego w  Wiśle.

 

Źródło: KPP w Cieszynie


 sierż.szt. Bogusław Bury podczas zajęć profilaktycznych z dziećmi