WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

14.10.2019Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie. Brak porozumienia między dyrekcją a personelem. Czy oddział zostanie zamknięty?

Zespół Szpital Miejski w Chorzowie. Najpierw umowy wypowiedzieli lekarze. Teraz pielęgniarki zapowiadają odejście. Dziś odbyło się spotkanie przedstawicieli personelu medycznego z władzami miasta.

Sprawa rozpoczęła się od złożonych wypowiedzeń na pełnienie dyżurów przez lekarzy. Ci złożyli wypowiedzenia po tym jak dostali niesatysfakcjonujące ich podwyżki.  By zapobiec problemom związanym z obsadzeniem dyżurów na oddziale, dyrekcja Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie podjęła decyzję o przeniesieniu Oddziału Wewnętrzenego B do innego  budynku w pobliżu Oddziału Wewnętrznego A. Tak by w przypadku braków kadrowych oddziały wzajemnie się wspierały się. Przy rozwiązaniu tego problemu powstał kolejny...

Nikt nie zapytał o zdanie pozostałego personelu czyli pielęgniarek. Mówi Grażyna Wierzgoń - przedstawicielka pielęgniarek.

Plik dźwiękowy: mm_pielegniarka.mp3

Jednak jak twierdzi dyrekcja szpitala: przenosiny są konieczne i nie wpłyną ani na pacjentów przebywających na oddziale, ani na personel medyczny.

Plik dźwiękowy: mm_nowak.mp3

Mówi Kamil Nowak rzecznik Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.
Po spotkaniu żadne pewne informacje nie padły. Obie strony zgodnie twierdzą, że z dzisiejszych rozmów wynika tyle, że ustalenia są nadal w toku. 

Fot.: materiały prasowe