WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

28.01.2020Spokojnie, to tylko ćwiczenia! XV Zimowe Mistrzostwa Ratowników Medycznych w Bielsku-Białej

Od zadań nocnych rozpoczną się XV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się w dniach od 28 stycznia do 31 stycznia. Weźmie w ich udział  40 załóg z całej Polski,  w tym 3 karetki z Ukrainy. Bazą zawodów będzie Bystra.  

3-osobowe załogi ratowników medycznych będą mieli do wykonania 9 zadań. Niektóre z nich będą mogli obejrzeć chętni mieszkańcy - mówi Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego:

Plik dźwiękowy: walig.mp3

Pierwszej nocy uczestnicy sprawdzą indywidualnie swoją wiedzę i sprawność. Tradycją zimowych mistrzostw jest już bieg na 10. piętro, który tym razem rozegrany zostanie w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej. Inne zadanie sprawnościowe odbędzie się na torze kartingowym. Wiedzą trzeba będzie wykazać się w jednostce straży pożarnej w Wapienicy.

Mieszkańcy, którzy mają ferie mogą podejrzeć rywalizację w środę 29 stycznia. Załogi będą wzywane do 3 zdarzeń, które odbędą się na Dębowcu, Szyndzielni i Klimczoku. Nie możemy zdradzić szczegółów, podpowiadamy tylko że najlepszym punktem do obserwacji zmagań zespołów karetek będą karczma na Dębowcu lub schronisko na Szyndzielni. Ratownicy nie wyśpią się, bo drugiej nocy przygotowano dla nich zadanie informatyczne…

W czwartek w ostatni dzień zawodów karetki wyjadą jeszcze do 2 zdarzeń. Jedno z nich odbędzie się na terenie dużego przemysłowego zakładu pracy. Wszystkich, którzy interesują się udzielaniem pierwszej pomocy zapraszamy w imieniu głównego organizatora- Bielskiego Pogotowia Ratunkowego do centrum handlowego na Sarnim Stoku. Tam realizowane będzie  drugie zadanie tego dnia, przy udziale przypadkowych osób. Będzie tam też zlokalizowana strefa promocyjna i edukacyjna- każdy będzie mógł spróbować swoich sił w ratowaniu! Przybliżony czas zakończenia tego wydarzenia- ok. godz. 15:00.


Foto: BPR