WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

31.01.2020B-B: Prezydent podawał tort. Otwarcie Domu Dziennego Pobytu SENIOR+

Dzięki funduszom rządowym w Bielsku-Białej powstała sieć placówek pomocy osobom starszym „SENIOR PLUS”. Jedną z nich jest Dom Dziennego Pobytu przy ul. Partyzantów 62.

Dom Dziennego Pobytu zajmuje wolny czas 30. seniorom w dni powszednie, od godziny 7:30 do 15:30. Jest tu sala gimnastyki, pokój wypoczynkowy i jadalnia. Mniej sprawnych dowozi na zajęcia samochód przystosowany do wózków inwalidzkich, kupiony dla Domu przez PFRON – mówi szef projektu Olga Bogumił-Nowrotek z bielskiego MOPS-u:

Plik dźwiękowy: bogum1.mp3

Plik dźwiękowy: bogum2.mp3

Chociaż pobyt jest odpłatny, nikt nie narzeka:

Plik dźwiękowy: sen2.mp3

Plik dźwiękowy: sen1.mp3

Młodsi emeryci podkreślali, że dużym udogodnieniem dla nich są darmowe przejazdy autobusami dla osób powyżej 65 lat, które w Bielsku przysługują od września ub. roku. To ukłon prezydenta miasta w stronę seniorów. Tych ukłonów na uroczystym otwarciu było więcej; gdy podano okolicznościowy tort, Jarosław Klimaszewski bez żadnego skrępowania roznosił porcje pomiędzy stolikami. Ten naturalny gest seniorzy przyjęli z takim samym uznaniem, jak doprowadzenie do powstania sieci placówek w Bielsku, które demograficznie coraz intensywniej się starzeje.

W ramach programu uruchomiono drugi taki sam dom przy ul. Sterniczej oraz dwa „Kluby Senior +”– na Złotych Łanach i Osiedlu Kopernika.