WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

03.03.2020Spalarnia w Bielsku? Będą spotkania z mieszkańcami

Spalarni w Bielsku-Białej jeszcze nie ma i nie wiadomo czy w ogóle będzie, ale już sama możliwość jej powstania poruszyła przestrzeń publiczną, zwłaszcza w Wapienicy, gdy rozeszła się pogłoska, że właśnie w tej dzielnicy może powstać miejska instalacja termicznego przetwarzania śmieci.


Jak podkreśla Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy prezydenta Bielska-Białej, spalarnia jest na razie jedynie propozycją rozwiązania śmieciowego problemu w mieście:

Plik dźwiękowy: fic%20spal1.mp3

24 lutego ruszyła strona internetowa. Pod adresem www.itpobielskobiala.pl są informacje o obecnym systemie składowania odpadów i wariantach ich przetwarzania. Będzie też zakładka do zadawania pytań:

Plik dźwiękowy: fic%20spal%202.mp3

Spalarnia budzi duże emocje wśród mieszkańców stolicy Podbeskidzia. Dali temu wyraz wapieniczanie, w czasie niedawnego spotkania z wiceprezydentem Przemysławem Kamińskim, gdy kwestia zdominowała dyskusję na temat perspektyw rozwoju dzielnicy. Dlatego prezydent Bielska chce w każdej z dzielnic miasta zorganizować spotkania z mieszkańcami w sprawie idei budowy instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych w Bielsku-Białej.

Pierwsze z cyklu spotkań zaplanowano na 12 marca w auli Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Cieszyńskiej 393. Rozpocznie się ono o godzinie 18.00. Spotkanie w SP 32 jest adresowane do rady i mieszkańców osiedla Wapienica. 

Terminy spotkań organizowanych z radami i mieszkańcami pozostałych dzielnic będą ogłoszone po ich uzgodnieniu z zainteresowanymi radami osiedli. 

 

źródło: UM w B-B

foto: spalarnia w centrum Wiednia / pixabay