WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.02.2021Beskidy: "Nie wszyscy na raz!", czyli jadąc w góry, zaplanuj powrótOtwarte nareszcie kurorty beskidzkie przeżywają oblężenie. Pod stokami, szczególnie w Ustroniu i Wiśle, od rana parkują tysiące samochodów. Planując podróż, warto pomysleć o powrocie - wziąć pod uwagę późniejsze godziny lub skorzystać z alternatywnych dróg dojazdu - apeluje Policja, która ostrzega przed wielogodzinnym staniem w korkach. 

- Warunki do jazdy sa trudne, większość dróg  jest biała, w dodatku ciągle utrzymuje się niska temperatura. W związku z wieloma osobami chętnymi do wypoczynku, które zdecydowały sie na wypoczynek w górach, trzeba liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych. Apelujemy, żeby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu, możliwie w sprzęt pomocny w takich warunkach - mówi aspirant Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie:

Plik dźwiękowy: apel%20poliocji%20Ustro%C5%84.mp3

Od rana na głównych trasach na południu województwa zanotowano kilkadziesiąt stłuczek. Usuwanie skutków nierozważnej jazdy dodatkowo tamuje ruch. Boczne drogi są zaśnieżone, bo większość pługopiaskarek ledwo nadąża z obsługą tras pierwszej kolejności odśnieżania. 

Policjantów w Beskidach spotkamy również na stokach - patrole na nartach pilnują porządku i bezpieczeństwa korzystających z uroków białego szaleństwa. 

 

 

Foto: pixabay.com