WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

26.05.2020Bielska "Panorama" jak aquapark - głos ma konserwator zabytków

 

Z desek kreślarzy zszedł projekt modernizacji pływalni „Panorama” przy ul. Marii Konopnickiej w Bielsku-Białej. Koncepcja zakłada remont niecek sportowej i rekreacyjnej i budowę wodnego placu zabaw dla dzieci. Teraz nad pomysłem pochylił się wojewódzki konserwator zabytków i to on ostatecznie zdecyduje, w jakim wymiarze projekt będzie realizowany, bowiem „Panorama” jest obiektem zabytkowym.

 

Według koncepcji, powstałej na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, istniejąca niecka sportowa zostanie podzielona na trzy akweny. Wszystkie trzy zostaną wypłycone.

„Niestety, nie będzie można skakać z najwyższego punktu wieży” – mówi naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego, Jan Pacia:

Plik dźwiękowy: tk_1basem%20Konopnickiej%20BB%20projekt.mp3

Pierwszy basen, który powstanie z podziału niecki sportowej, to basen do skoków do wody, powiązany z istniejącą wieżą. W sąsiedztwie wieży zamontowana zostanie służąca do skoków trampolina.

W środkowej części niecki sportowej projekt przewiduje basen pływacki złożony z 10 torów długości 25 m i głębokości do 1,80 m. Ostatnia część niecki to dwutorowy basen do nauki pływania.

„ - Obecnie nie mogę wskazać, jaki ostatecznie kształt przyjmie projekt modernizacji pływalni. Jesteśmy na etapie koncepcji i interpretacji ustaleń oraz analizowania najtrafniejszych rozwiązań, a jednocześnie musimy to wszystko skoordynować z obowiązującymi przepisami prawa i wytycznymi konserwatora – mówi naczelnik Jan Pacia.

 

Projekt, z uwzglednieniem uwag wojewódzkiego konserwatora zabytków, trafi do realizacji. Prace ruszą w błyskawicznym tempie. Cała inwestycja, szacowana na 20 mln zł, miałaby zostać otwarta już w przyszłym roku.  

 

 

Źródło: mat.pras. Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej
foto: Paweł Sowa /UMBB/