WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

26.06.2020Bielski teatr - nie do zobaczenia, ale.. posłuchania

W ramach programu „Kultura w sieci”, bielską scenę będzie można… usłyszeć! Aktorzy Teatru Polskiego nagrali słuchowisko. Premiera online – już wkrótce.


Za nami polska prapremiera spektaklu W górę!, ale równolegle do przygotowań premierowych w Teatrze Polskim  odbywały się próby nowego projektu pod nazwą Audycja miłosna. Już niedługo premiera pierwszego odcinka pt. Z kim tak ci będzie źle jak ze mną – miłość Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata. Będzie to słuchowisko muzyczne, rewiowo-kabaretowe, przeplatane znanymi piosenkami Kaliny Jędrusik w nowych aranżacjach.

W ramach projektu Audycja miłosna powstaną cztery odcinki w formie słuchowiska teatralnego Audycja miłosna oraz cztery nagrania Polskiej Kroniki Radiowej w Kwarantannie. Wspólnym tematycznym mianownikiem wszystkich realizacji będą artystyczne pary z okresu PRL-u i ich burzliwe, często zabawne biografie. Audycje będą przypominały dawne sławy i opowiadały w sposób lekki i humorystyczny o tym, jak wyglądało życie Polski z pierwszych stron gazet w latach powojennych i w siermiężnej rzeczywistości tamtych czasów.


Słuchowiska stylizowane na audycje radiowe sprzed lat, odtwarzane przez internet, będą sposobem na odświeżenie historii polskiej kultury - kompozycji Krzysztofa Komedy, powieści i scenariuszy Leopolda Tyrmanda, Marka Hłaski czy Stanisława Dygata, ról Kaliny Jędrusik i Niny Andrycz. Audycja miłosna będzie nawiązywać dialog z bohaterami polskiej sceny teatralnej, filmowej, muzycznej, literackiej, o których dzisiaj powoli się zapomina. Stanowić będzie także muzyczną rozrywkę, w postaci teatralno-radiowych programów do słuchania on-line.

W bohaterów audycji wcielą się aktorzy Teatru Polskiego, reżyseruje Agata Puszcz, autorką scenariusza jest Zuzanna Bojda.

Więcej informacji już wkrótce na stronie TP: https://teatr.bielsko.pl/Źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej;
foto: Mikołaj Marciniak/ archiwum Teatru Polskiego