WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

02.06.2020Bielsko-Biała: Fontanny do liftingu!

Konieczny lifting przechodzą miejskie fontanny. Mowa o obiekcie na placu Chrobrego przedstawiającym rzeźby trzech nagich chłopców otoczonych malowniczymi elementami małej architektury i o fontannie z amorkiem trzymającym w ręku pucharek przy Teatrze Polskim.

- W fontannie na placu Chrobrego kleimy płytki, które odpadły w zimie, i uzupełniamy inne elementy. Prace trwają około dwóch tygodni, za kilka dni wszystko będzie gotowe – mówi Dariusz Dzida z AQUA S.A. w Bielsku-Białej, która utrzymuje dwie z dziesięciu bielskich fontann - natomiast będąca również w naszym utrzymaniu fontanna na placu Teatralnym będzie miała poprawiony układ uzdatniania wody.

Niestety, na razie żadna fontanna w mieście nie jest czynna. To z powodu epidemii i zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Zdaniem GIS-u, mgiełka wodna, która wytwarza się podczas pracy fontann, może przenosić wirusa.

Natomiast, jak informuje Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu te obostrzenia nie będą już obowiązywały. Ale na oficjalną informację trzeba jeszcze zaczekać.

W Bielsku-Białej funkcjonuje obecnie 10 fontann, to: Neptun na Rynku, Syrenka na ul. Przechód Schodowy, Reksio usytuowany na placu pomiędzy ulicami 11 Listopada i ks. Stojałowskiego, Amplituda, Castello, Wulkan i Dmuchawiec – wszystkie w parku im. J. Słowackiego, fontanna Diabełek umieszczona w murze Zamku Sułkowskich oraz fontanna przed Teatrem Polskim, a także na placu Chrobrego.

 

 

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej /Emilia Klejmont
foto: Paweł Sowa/UMBB, wikipedia.pl