WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.01.2022Bielsko-Biała: Strażacy i konia na nogi postawią!

 
Do nietypowego zdarzenia zostali dzisiaj kilka minut po północy wezwani strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Poproszono ich o podniesienie chorego konia.
 
- Zgłoszenie brzmiało: Posesja ze stajnią w Roztropicach, w stajni leży chory koń, zwierzę waży około 500 kg, prośba o pomoc straży pożarnej w podniesieniu zwierzęcia celem umożliwienia udzielenia mu pomocy medycznej - mówi mł. bryg. Patrycja Pokrzywa, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej:
 
Plik dźwiękowy: tk_1kon%20straz%20SET.mp3
 
Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, koń wierzchowy leżał w stajni i wymagał interwencji lekarza, który był obecny na miejscu. Aby podać mu leki konieczne było jego postawienie dla zapewnienia lepszego krążenia.
 
Strażacy wyciągnęli konia ze stajni w pozycji leżącej. Konia ewakuowano na rozścielonej słomie. Następnie do jego pionowania wykorzystano będący na miejscu traktor z widłami do bel słomy oraz węże strażackie, z których zrobiono pasy oplatające tułów konia.
 
Po postawieniu konia na nogach, weterynarz zaaplikował zwierzęciu leki. Po kilku minutach koń został przeprowadzony do stajni w asekuracji pasów i traktora podjeżdżającego do drzwi wejściowych.
 
Źródło: KM PSP w Bielsku-Białej