WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

18.05.2020Bielsko-Biała: Teatr w internecie. Startuje platforma ze spektaklami VOD

 

W Dniu Teatru Publicznego, bielski Teatr Polski „wchodzi w Internet”, uruchamiając platformę do udostępniania przedstawień i treści multimedialnych. Już dziś o 19:00 możemy zobaczyć pierwsze przedstawienie  - archiwalna „Fabryka sensacji Proszyk i Kachel”. Spektakl będzie dostępny za darmo po zalogowaniu.

Gratka dla miłośników bielskiej sceny, głodnych estetycznych w związku z zamknięciem instytucji na czas epidemii. Teatr Polski w Bielsku-Białej, na nowo powstałej, własnej platformie streamingowej, wyświetli archiwalny zapis przedstawienia „Fabryka Sensacji Proszyk i Kachel”, z udziałem dwóch miłośników historii miasta – historyka, dra Jacka Proszyka i dziennikarza, Jacka Kachela.

- Przedstawienie z 18 lutego okazało się hitem sezonu, zanim epidemia zamknęła scenę – mówi asystent ds. artystycznych Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Irena Świtalska:

Plik dźwiękowy: tk_1teatr%20VOD%20BB.mp3

„Fabryka Sensacji…” już dziś o 19:00 online, po zalogowaniu się na stronie Teatru Polskiego w Bielsku. Kolejna planowana bezpłatna prezentacja to spektakl pt. „Humanka” w reżyserii Agaty Puszcz, który zobaczymy 21 maja o 19:00.

Teatr zapowiada więcej archiwalnych spektakli, a nawet transmisje na żywo. Jeżeli do 6 czerwca nie uda się otworzyć widowni, repertuarowa premiera sztuki Petera Quiltera  pt. „W górę!” – odbędzie się wyłącznie online.

Plik dźwiękowy: teatr%202.mp3

Teatr Polski w Bielsku-Białej w ten sposób pragnie zachować ciągłość repertuaru, „naszpikowanego” premierami w związku z przypadającym w tym roku, jubileuszowym 130-ym sezonem działalności bielskiego teatru – nieprzerwanej nawet czasem wojen światowych. Chociaż drzwi widzom bielskiej sceny zamknęła epidemia koronawirusa, teatr nie pozwala o sobie zapomnieć. "Show must go on..." i "Zaraz wracam!" - czytamy na stronie internetowej placówki.

 

Źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej
foto: arch. Teatru / Paweł Feikis / Małgorzata Koniorczyk