WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

14.03.2023Brawo gliwiccy seniorzy!

 
Brawo gliwiccy seniorzy! Podczas jubileuszowej X Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która odbyła się w Rabce-Zdroju, gliwiccy seniorzy po raz  kolejny nie mieli sobie równych! Z zawodów przywieźli 19 medali i pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. 
 
Senioriadę od dziesięciu lat organizuje Stowarzyszenie Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wydarzenie promuje aktywność fizyczną i zdrowy styl życia pokolenia 50+ i integruje słuchaczy UTW chcących zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. 
 
W jubileuszowej edycji Senioriady wystartowało 312 zawodników z 24 UTW z Polski, Austrii i Ukrainy. Rywalizowali m.in. w biegach, slalomie gigancie, zjazdach na dętkach, szachach, brydżu i kręglach. Seniorzy z gliwickiego UTW po raz kolejny wykazali się niezłomnym sportowym duchem i powrócili z 512 punktami w klasyfikacji drużynowej oraz 19 medalami: 5 złotymi, 9 srebrnymi i 5 brązowymi. Zajęli też pierwsze miejsce drużynowo i zdobyli statuetkę zwycięzcy. 
 
Podczas wydarzenia specjalne wyróżnienie otrzymali najstarsi olimpijczycy - członkowie UTW w Gliwicach: Krystyna Jurczewska-Płońska i Czesław Pluszczewski.
 
„Studentom” Gliwickiego UTW gratulujemy i życzymy wspaniałej formy!
 
Źródło: UM Gliwice