WinampSŁUCHAJ ONLINE
Sekretariat: (32) 238 87 47 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

20.10.2023Bytom: Mickiewicza urządzona!

 
Zakończył się unijny projekt zagospodarowania przestrzeni ul. Mickiewicza i okolic. Nowe chodniki, ławeczki i zieleń, która wiosną rozkwitnie będą teraz godnym tłem dla wyremontowanych w ramach tego samego przedsięwzięcia zabytkowych kamienic.
 
Przypomnijmy, że w ramach unijnego projektu, po konsultacjach z mieszkańcami, powstały tu m.in.: nowe nawierzchnie chodników, pojawiły się nowe nasadzenia, zagospodarowane zostały zaniedbane wcześniej przestrzenie. 
 
Wymieniona została nawierzchnia przy miejscach parkingowych na kostkę o większej przepuszczalności wody, a same chodniki z kostki brukowej i bazaltowej zyskały na szerokości.
 
Łączna długość remontowanych chodników przy ul. Mickiewicza oraz Orląt Lwowskich to ponad pół kilometra. Prace prowadziło konsorcjum firm z Katowic - Silesia Trans Service Sp. z o.o. oraz Lexbud Budownictwo i Infrastruktura Sp. z o.o.
 
- Inwestycję przy ul. Mickiewicza odebraliśmy z usterkami, które wykonawca zobowiązał się jak najszybciej naprawić. Chodzi głównie o braki w nasadzeniach roślin oraz dokręcenie urządzeń małej architektury wzdłuż zieleńców - mówi Agnieszka Grzona z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.
 
Ogród społeczny, zieleńce, drzewa
 
W części ul. Mickiewicza od ul. Prusa do ul. Powstańców Śląskich, przebudowane zostały zieleńce, dosadzono żywopłoty oraz pojawiły się donice z bylinami. W podwórku ul. Mickiewicza 21- 23 także nie brak nowych nasadzeń i donic z zielenią. Naprawiona została też nawierzchnia, powstała wiata na rowery. Mieszkańcy zyskali też szersze dojście do miejsc parkingowych. Od strony ul. Orląt Lwowskich powstał ogród społeczny.
 
Przy ul. Orląt Lwowskich od ul. Kossaka do pl. Słowiańskiego, wykonawca przebudował chodniki, podobnie jak przy ul. Mickiewicza, od ul. Powstańców Śląskich do ul. Białego.
 
O nowe nasadzenia i urządzenia małej architektury wzbogacił się też teren Szkoły Podstawowej nr 46.
 
Koszt inwestycji to ponad 2,7 mln zł, z czego dofinansowanie UE wynosi ponad 2,2 mln zł.  
 
Źródło: UM Bytom