WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

22.05.2023Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach zmienia siedzibę

1 czerwca Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej otworzy się w nowej lokalizacji – w Centrum Przesiadkowym. W związku z przenosinami nieczynny jest już punkt w przy ulicy Dolnych Wałów.
 
Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (CIKiT) przy ul. Dolnych Wałów zamknięte jest od 22 maja. Osoby zainteresowane zakupem biletów na koncerty True Tone Festival mogą w tym czasie nabyć je w Centrum Kultury Victoria przy ul. Barlickiego 3, w pokoju 45 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00).
 
Od 1 czerwca CIKiT będzie działał w świetnie skomunikowanym Centrum Przesiadkowym i będzie czynny w tych samych dniach jak dotychczas, czyli od wtorku do soboty, jednak w nieznacznie zmienionych godzinach: 9.00–17.00. 
 
W Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej mieszkańcy i turyści mogą uzyskać wiele przydatnych informacji, znaleźć bezpłatne ulotki i foldery, kupić interesujące publikacje, mapy, pamiątki, przewodniki, jak również bilety na ciekawe wydarzenia. 
 
Nowa lokalizacja jest szansą na jeszcze szersze promowanie oferty kulturalnej i turystycznej Gliwic. Centrum Przesiadkowe wraz z sąsiadującym z nim dworcem PKP umożliwia dotarcie do pasażerów, którzy codziennie korzystają z wielu linii komunikacji miejskiej, autobusów dalekobieżnych i pociągów. Miejsce jest dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami – bez barier architektonicznych, wyposażone w pętlę indukcyjną i wideotłumacza dla osób niesłyszących. 
 
Przypomnijmy, że informacje o ofercie kulturalnej i turystycznej naszego miasta dostępne są także w GAMIE – Gliwickiej Aplikacji Miejskich Aktywności. To stale aktualizowany, nowoczesny informator w formie strony www (gama.gliwice.eu) oraz darmowej aplikacji na smartfona. Już w czerwcu GAMA rozbudowana zostanie o dodatkowe funkcje, jak na przykład trasy turystyczne, które pozwolą w ciekawy sposób zaplanować spacer po Gliwicach i odkrywać nasze miasto.
 
Źródło:www.gliwice.eu