WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

21.07.2022Chorzów: rowery miejskie wrócą jeszcze w tym sezonie!

 
Rowery miejskie wrócą do Chorzowa. Miasto podpisało 20 lipca 2022 roku z firmą Nextbike S.A. umowę na przekształcenie posiadanych jednośladów na rowery IV generacji oraz usługę operatorską na kontynuację systemu KAJ TEROZ Chorzowski Rower Miejski.
 
Umowa składa się z kilku etapów. W pierwszym z nich wykonawca jest zobowiązany ciągu 45 dni przekształcić 345 rowerów III generacji na rowery IV generacji. To najbardziej kosztochłonne prace, które są jednak niezbędne, aby rowery spełniały odpowiednie standardy i można było z nich korzystać w przyszłości.
– Rowery zostaną wyposażone w moduły GPS oraz w nowe zabezpieczenia. Nie będziemy już mechanicznie wpinać ich w stojaki, tylko zablokujemy je w stacji zdalnie, za pomocą aplikacji. To zdecydowanie wygodniejsze – tłumaczy Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa. – Rowery będą też lepiej zabezpieczone. Dzięki temu w sposób znaczący zostanie ograniczona możliwość ich kradzieży i zniszczenia. Szczególnie wandalizm był sporym problemem. Ale dzięki przekształceniu w IV generację uda się zabezpieczyć te pojazdy przed osobami, które nie potrafią z nich korzystać. Zgodnie z umową rowery pojawią się w Chorzowie pod na początku września i będą dostępne do końca sezonu rowerowego. 
 
W drugim etapie firma będzie świadczyć usługę operatorską polegającą na zarządzaniu i utrzymaniu systemu KAJTEROZ Chorzowski Rower Miejski, jego kompleksowym serwisie i magazynowaniu jednośladów. 
 
Wszystkie elementy systemu, w czasie świadczenia usługi, mają być bezpieczne dla osób z nich korzystających. System ma umożliwić najem i zwrot roweru przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w sezonie rowerowym w roku 2022 roku.
W ostatnim etapie firma podda rowery posezonowej konserwacji.
 
Źródło: Urząd Miasta Chorzów