WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

02.01.2020Cieszyn: żal, przeprosiny i... kolejna szansa na drony nad Rynkiem

Drony nie zatańczyły nad Cieszynem. Organizatorzy z ramienia miasta przepraszają i tłumaczą, dlaczego wczorajszy noworoczny pokaz się nie odbył, a tłumy zawiedzionych widzów opuściły Rynek z niczym.

Wykonawcą pokazu miała być najlepsza firma na polskim rynku. Drony odmówiły posłuszeństwa i taniec odwołano, bo bezpieczeństwo widzów przy takich pokazach zawsze jest na pierwszym miejscu. Ale oprócz techniki zawiodła komunikacja - pomiędzy przedstawicielem firmy a organizatorami, którzy –  tak samo jak widzowie – cały czas czekali  na Rynku w nadziei, ze pokaz jednak się odbędzie. Mówi Adam Cieślar, Dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury:

Plik dźwiękowy: drony%20Cieslar.mp3

Organizatorzy i wykonawca zapewniają, że lekcje odrobili i drony jednak nad Cieszynem zatańczą. W nowym 2020 roku –  nawet dwa razy; jeżeli pogoda pozwoli, pierwszy pokaz zobaczymy w ramach „Światełka do nieba” na cieszyńskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12 stycznia o 20:00.  Drugi taniec dronów – przy okazji którejś z imprez plenerowych w sezonie wiosenno-letnim.

Poniżej publikujemy pełny tekst oświadczenia współorganizatora wydarzenia:

 

„Odpowiadając na oczekiwania społeczne, jednocześnie chcąc pokazać nowe rozwiązania technologiczne postanowiłem tradycyjny pokaz sztucznych ogni zastąpić tańcem dronów. Wybrałem jedną z najlepszych firm w Polsce specjalizującą się w kompleksowej obsłudze takiego wydarzenia, organizującą m.in. sylwestrowy pokaz w Sosnowcu oraz zapewniającą prawne wsparcie francuskiej firmie Dronisos organizującej pokaz Sylwestrowy w Łodzi. Ustalenia dotyczące pokazu prowadzone były od kilku tygodni, a dotyczyły zarówno szczegółów technicznych jak i względów bezpieczeństwa, które są priorytetem dla firmy DroneLand i Miasta Cieszyn. Planowany na Nowy Rok na cieszyńskim rynku taniec dronów nie odbył się z powodu problemów technicznych i komunikacyjnych. Zawiodła w szczególności komunikacja pomiędzy osobą odpowiedzialną z ramienia wykonawcy za kontakty z klientami a organizatorem. Pracownicy firmy informowali tę osobę już o godz. 17.10 o problemach technicznych i sugerowali przeniesienie pokazu na inny termin. Osoba ta od tego momentu samodzielnie podejmowała decyzje i nie informując mnie, chciała za wszelką cenę doprowadzić do pokazu. Tym samym nie miałem pojęcia o problemach, których rozwiązanie, przy tak zaawansowanej technologii, wymaga co najmniej kilku godzin działań, a przeniesienie pokazu na godzinę 19.00 jest mało realne. Otrzymałem informację, że z dniem wczorajszym współpraca firmy DroneLand z tą osobą została zakończona. Firma dbając o najwyższe standardy obsługi zadeklarowała chęć zorganizowania dwóch dodatkowych pokazów. Pierwszy, w ramach „Światełka do nieba” odbędzie się 12 stycznia o godz. 20.00 podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Drugi pokaz w terminie wiosenno-letnim. Mam nadzieję, iż tym razem się uda – pokazy dronów uzależnione są od warunków atmosferycznych. Przepraszam za zaistniałą sytuację, za negatywne emocje, które się wszystkim wczoraj udzieliły, również te skierowane w stronę firmy DroneLand. Jestem w stałym kontakcie z właścicielem firmy. Przekonany o ich profesjonalizmie,  zapraszam na kolejne pokazy, które wspólnie planujemy w Cieszynie.

Adam Cieślar, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy”

 

Źródło: UM w Cieszynie, foto: zdjęcie poglądowe/pixabay