WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

07.05.2020Cieszyński "Dom Narodowy" otwiera drzwi dla gości! Na razie wyłącznie galeria

 

Nareszcie! Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” ponownie otwarty dla ludzi! Od 11 maja, w godz. 8.00 - 16.00 będzie działała recepcja a od 12 maja w godz. 12.00 – 16.00 będzie można zwiedzać wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej 12 i Galerii Ceglanej na parterze budynku.

 

Co prawda w ograniczonym zakresie, ale zgodnie z zaleceniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i po powiadomieniu cieszyńskiego Sanepid-u rozpoczynamy proces ponownego otwarcia Cieszyńskiego Ośrodka Kultury. Pojawia się zatem światełko w tunelu, że już wkrótce Dom Narodowy będzie działał w pełniejszej formie – mówi Adam Cieślar, dyrektor COK „Dom Narodowy”.

 

Plik dźwiękowy: COK%20otw.mp3

 

 

Na razie pozostałe pomieszczenia w budynku pozostaną niedostępne dla mieszkańców, z którymi kontakt (poza recepcją) będzie nadal ograniczony do mailowego i telefonicznego.

 

- Swoje obowiązki większość pracowników w dalszym ciągu wykonuje zdalnie, dzięki czemu jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami i kontrahentami. Kontynuujemy również naszą działalność online. Z kolei na miejscu pracuje obsługa i administracja. W dalszym ciągu przeprowadzamy drobne remonty i przystosowujemy pomieszczenia do ponownego otwarcia – wyjaśnia szef cieszyńskiego COK-u.

 

 

Jak dodaje dyrektor Cieślar kolejne etapy „odmrażania” instytucji uzależnione będą od decyzji i zaleceń władz centralnych.

 

We wspomnianych na wstępie galeriach można podziwiać dwie niezwykłe wystawy. W  Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej 12 prezentowane są prace Urszuli Kluz-Knopek w ramach projektu „Połączenie nie zostało zerwane”.

 

 

 

 

Źródło: COK „Dom Narodowy” w Cieszynie;
fot: wikipedia.org