WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.08.2020Czystozaury, czyli dezynfekcja też może być zabawą

Na części placów zabaw w Bielsku-Białej, Wydział Gospodarki Miejskiej UM ustawił Czystozaury – czyli przyjazne dzieciom, bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk.

 

Zasady higieny wpajane są nam do dziecka. Jak dobre przyzwyczajenia i grzeczność ułatwiają życie, tak stosowanie zasad higieny chroni przed wieloma chorobami. Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, żeby więc ułatwić rodzicom dbanie o dezynfekcję rąk swoich pociech po zabawie, Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego zamontował na placach zabaw Czystozaury

- Są to specjalne dozowniki stworzone z myślą o dzieciach. Urządzenia w kształcie dinozaurów, poprzez swój sympatyczny wygląd, mają zachęcać najmłodszych do dbania o higienę rąk przed i po zabawie. Na najpopularniejszych placach zabaw zamontowanych zostało 10 sztuk Czystozaurów - informuje naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej UM Wiesław Maj.

 

Czystozaury można spotkać w parku Szósty Zmysł przy ul. Zielonej / ul. Broniewskiego, na Bulwarach Straceńskich, w Parku Słowackiego, przy ul. Krausa / ul. Chłopickiego, przy Bartniczej, przy ul. Adolfa Dygasińskiego oraz przy ul. Braci Gierymskich.

Bezdotykowe stacje uruchamiane są stopą po naciśnięciu specjalnego napędu. Co niezwykle ważne, każdy z Czystozaurów wypełniono specjalnym płynem odkażającym dla dzieci, który nie podrażnia i jest łagodny dla skóry, a do tego ma przyjemny owocowy zapach.

 
Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej/JacekKachel, foto: Paweł Sowa/UMBB