WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

20.05.2020Diecezja Gliwicka wspiera Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

Od początku pandemii koronawirusa w naszym kraju wiadomo było, że placówki medyczne będą potrzebowały wsparcia by skutecznie walczyć o zdrowie i życie pacjentów.

 

Zwłaszcza w Gliwicach, gdzie zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, od 1 maja 2020 roku działa szpital zakaźny jednoimienny przy ul. Zygmunta Starego 20. Pomoc ze strony diecezji gliwickiej przyszła niemal natychmiast: specjalna zbiórka dała niesłychane efekty, a do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach zaczął trafiać sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej.
 


    „Pragnę wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i przyłączyli się do tego dzieła, złożyć najserdeczniejsze podziękowania. „Bóg zapłać” za konkretny gest solidarności i wyraz odpowiedzialności za tych, którzy, walcząc z epidemią i jej skutkami, oprócz modlitwy, potrzebują także naszego materialnego z serca płynącego wsparcia” - podkreślił biskup Jan Kopiec.


    Z myślą o Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach udało się dotąd zakupić respirator za 85 tysięcy złotych, sprzęt medyczny, w tym trzy supernowoczesne kardiomonitory, za ponad 40 tysięcy złotych, a także środki ochrony osobistej (w tym specjalistyczne kombinezony) za ponad 16 tysięcy złotych. W sumie na rzecz Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach wydano kwotę 145 245 zł.


 To dla nas niezmiernie ważne, że w obliczu pandemii koronawirusa nie jesteśmy sami. Możemy liczyć na bezinteresowną pomoc, a każdy taki gest ma wielkie znaczenie. Dzięki wsparciu diecezji gliwickiej mamy dodatkowe zabezpieczenie jeśli chodzi o sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej, a to teraz priorytety – przypomniał Przemysław Gliklich, prezes zarządu Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.źródło:Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach