WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

18.10.2023Droga z Czańca do Porąbki gotowa, będzie II etap.

 
Prawie 2,5 km drogi powiatowej z Czańca do Porąbki jest po przebudowie, już wiadomo że będzie ciąg dalszy. Powiat Bielski pozyskał 8,1 mln zł na drugi etap tej drogi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
Kierowcy jeżdżą od niedawna po przebudowanym 2,5- kilometrowym fragmencie drogi w gminie Porąbka. Inwestycja trwała 2 lata i obejmowała odcinek od  skrzyżowania z ul. kard. Wojtyły do rejonu skrzyżowania z ul. Brzozową. Jezdnia została poszerzona, skrzyżowania z drogami gminnymi przebudowane, wybudowano zatoki autobusowe. Co ważne dla bezpieczeństwa pieszych, na całej długości powstał chodnik lub pobocze. Kolejną kluczową sprawą było odwodnienie. Przy ul. Bukowskiej wybudowano kanalizację deszczową, a istniejące przepusty  przebudowano. Inwestycję, wartą ponad 14 mln zł zrealizowano dzięki środkom z rządowego funduszu „Polski Ład” (95 proc.) Na wkład własny złożyły się: powiat i  gmina Porąbka. 
 
Dobra wiadomość jest taka, że w przyszłym roku powinna ruszyć modernizacja kolejnego odcinka ul. Bukowskiej- 2,2 km. To dzięki funduszom rządowym (55 % wartości inwestycji). Resztę środków mają dołożyć samorządy. Inwestycja jest zaplanowana na 2 lata. 
 
To nie koniec planów drogowych. Samorząd powiatu bielskiego pozyskał ponadto 7,5 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej Strumień-Jasienica. To pieniądze z dwóch źródeł: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz ósmej edycji „Polskiego Ładu”. Całość planowanej inwestycji, na którą składa się budowa ronda i przebudowa ul. Strumieńskiej ma wartość ok. 10 mln zł. Przedsięwzięcie będzie realizowane systemem „projektuj i buduj” i ma zakończyć się w połowie 2026 r. 
 
Źródło: Powiat Bielski