WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

24.05.2022Dzień Dziecka w Gliwicach – będzie zabawa!

 
W tym roku z okazji Dnia Dziecka idziemy na Podwórko, które jest synonimem świetnej zabawy! Przed nami 6 godzin wypełnionych atrakcjami, dzięki którym dziećmi poczują się wszyscy!
 
29 maja w PODWÓRKO zmienimy plac przed Areną Gliwice przy ulicy Akademickiej. W planie wydarzenia jest mnóstwo warsztatów, animacje, cyrkowe sztuczki, inscenizacje. Część atrakcji można nazwać „retro” – m.in. gra w klasy, rysowanie kredą, podróż w czasie z Muzeum PRL. Poznamy też gry, w które dawniej bawiono się na górnośląskich podwórkach. Jak na prawdziwe Podwórko przystało, nie zabraknie też wielkiej piaskownicy i boiska.
 
Z kolei wszystkich, którzy kochają nowoczesne technologie, zapraszamy do strefy „future” – z bolidami, robotami i torami wyścigowymi Slot Cars. Ciekawe warsztaty, dzięki którym dzieci wcielą się w rolę małych naukowców, przygotowało Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej.
 
Po zabawie odpocząć i posilić można będzie się w strefie Gastro i „chill”. Więcej informacji zainteresowani znajdą na stronie ckvictora.pl, chociaż wszystkich przygotowanych atrakcji nie będziemy zdradzać!
 
Miejskie obchody Dnia Dziecka organizowane są w ramach Kulturaliów, czyli Gliwickiego Festiwalu Kultury.
 
Źródło: CK Victoria, UM Gliwice