WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

02.05.2023Dzień Flagi w Katowicach!

 
Dzisiaj na placu Bolesława Chrobrego w Katowicach obchodzono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości uczestniczyło Kierownictwo Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Wiceprezydent Katowic oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek, a także przedstawiciele innych służb mundurowych. Przy dźwiękach hymnu państwowego, odegranego przez wojskową orkiestrę oraz w asyście policyjnego pocztu sztandarowego, na maszt wciągnięto biało-czerwoną flagę.
 
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach - podczas uroczystych i podniosłych wydarzeń, ale także w czasie żałoby po stracie wybitnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.
 
Właśnie dlatego na placu Bolesława Chrobrego w Katowicach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się dzisiaj uroczystość z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestniczył w niej Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, II Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz, Wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek, a także przedstawiciele innych służb mundurowych. Podczas hymnu państwowego odegranego przez wojskową orkiestrę, żołnierze z wojskowego pocztu flagowego uroczyście podnieśli na maszt Biało-Czerwoną.
 
Pamiętajmy, że każdy z nas może uczcić dzisiejsze święto poprzez wywieszenie flagi np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania.
 
Źródło: Śląska Policja