WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.10.2022Dzień otwarty Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Przyjdź, podziwiaj, posłuchaj!

Już w najbliższy piątek, 14 października, nowa siedziba Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Księcia Ziemowita 12 otworzy swoje podwoje dla gliwiczan. Między godz. 13.00 i 17.00 każdy zainteresowany będzie mógł przekonać się osobiście, jak efektownie prezentują się pieczołowicie odnowione, historyczne wnętrza poszczególnych pomieszczeń dydaktycznych, Sali Kameralnej czy usytuowanej za głównym budynkiem PSM Sali Koncertowej. Nie zabraknie muzyki i fachowej informacji!
 
Na mieszkańców będą czekali pedagodzy PSM, którzy obok oprowadzania po gmachu zaprezentują m.in. możliwości instrumentów, na których utalentowani uczniowie doskonalą swoje umiejętności. Każdy chętny dowie się, jak wygląda nauka w Szkole Muzycznej i jakie warunki trzeba spełnić, aby się do niej dostać. Podczas zwiedzania pokazywane będą również nowinki technologiczne i udogodnienia. Warto bowiem podkreślić, że cały kompleks szkolny, odrestaurowany przez miasto pod okiem konserwatora zabytków i zmodernizowany pod kątem wymogów nowoczesnego kształcenia muzycznego, został w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
 
Dzień wcześniej, w czwartek 13 października, w gmachu Państwowej Szkoły Muzycznej odbędą się Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem prezydenta Gliwic Adama Neumanna. Galę uświetnią występami uczniowie i absolwenci PSM. Początek uroczystości – godz. 17.00.
 
fot. M. Buksa/ UM Gliwice
źródło:www.gliwice.eu