WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

19.07.2022Franklin poprowadzi GTK. Nowy rozgrywający gliwiczan

 
Nowym rozgrywającym GTK Gliwice został Troy Franklin. 32-letni zawodnik związał się z klubem rocznym kontraktem. "Chcę grać na wysokim poziomie i jednocześnie pomagać młodszym zawodnikom zarówno na parkiecie jak i poza nim" - podkreśla najlepszy podający rumuńskiej ekstraklasy w minionym sezonie.
 
Franklin urodził się w Batimore w stanie Maryland. W tym samym okręgu rozpoczął studia na uczelni Townson. Po trzech latach występów zdecydował się na roczną przerwę i na ostatni rok akademickich występów przeniósł się do drużyny Coopin State Eagles. W ich barwach zaliczył piętnaście występów i zakończył sezon ze średnimi na poziomie: 11.8 punktu i 2.7 asysty na mecz. Po kolejnej rocznej przerwie rozpoczął zawodową karierę w duńskim Team FOG Naevsted, by po kolejnych 12 miesiącach przenieść się do słoweńskiego Koper Primorska. Sezon 2017/18 to powrót do Naevstad i ponownie dotarcie do półfinału play off, gdzie raz jeszcze lepsze okazało się Bakken Bears. Tym razem rywalizacja była zdecydowanie bardziej zacięta, a późniejszy mistrz wygrał tylko 3:2. Franklin był drugim najlepszym podającym całej ligi ze średnią 5.5 asysty na mecz. Kolejny rok mierzący 183 cm wzrostu zawodnik rozpoczął na Litwie w II-ligowym Sinteku Janów, ale rozgrywki dokończył już w Bułgarii w Akademiku Płowdiw. Jego zespół w play off przegrał w ćwierćfinale, ale rozgrywający notował średnie na poziomie: 14.7 punktu, 5.8 asysty i 3.4 zbiórki na mecz. Rozgrywki 2019/20 to przenosiny do sąsiedniej Rumunii i gra dla BC SCM Timisoara. W niedokończonym sezonie jego zespół znalazł się w szóstce walczącej o mistrzostwo, a sam zawodnik był trzeci w klasyfikacji najlepszych strzelców i podających ze średnimi: 17.9 punktu i 5.5 asysty na mecz. Kolejne rozgrywki to wyprawa do Turcji i gra dla II-ligowego Akhisar Belediyespor. Wreszcie ostatni sezon to powrót do Rumunii i reprezentowanie barw SCM CSU Krajowa. Po zaciętej rywalizacji jego klub w ćwierćfinale rozgrywek play off bez kontuzjowanego Franklina uległ BCM U FC Argest Pitesti. Doświadczony koszykarz na koniec sezonu okazał się najlepszym podającym ligi ze średnią 6.6 asysty na mecz. Oprócz tego zdobywał 12.7 punktu na mecz.
 
Kolejny sezon rozpocznie  w barwach GTK.
Nigdy nie byłem w Polsce, ale słyszałem sporo dobrego o poziomie ligi. Mam nadzieję, że to będzie doskonała współpraca i zyskują na niej klub oraz ja - z nadzieją zapowiada Franklin. - Chcę grać na wysokim poziomie i jednocześnie pomagać młodszym zawodnikom zarówno na parkiecie jak i poza nim. Więcej o swojej roli będę mógł powiedzieć po rozmowie z trenerem Marošem Kováčikiem - dodaje. - Nie chciałbym więcej o sobie opowiadać. Myślę, że najlepszym sposobem, by ocenić to jak gram, jest przede wszystkim obserwowanie mnie na parkiecie - przytomnie zauważa na koniec.
 
Franklin jest kolejnym zawodnikiem po Szymonie Ryżku i Mateuszu Szlachetce, który związał się z GTK tego lata. Ważny kontrakt ma również Filip Put. 
 
Źródło: GTK Gliwice