WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

23.10.2023Gliwiccy harcerze zapraszają w swoje szeregi!

 
Ponad 150 zuchów, harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej rozpoczęło nowy rok harcerski. Wraz z nim powróciły regularne zbiórki, biwaki i wyjazdy, a działające na terenie Gliwic, Knurowa oraz Toszka drużyny i gromady ogłosiły nabór nowych zuchów i harcerzy. W ich szeregi wstąpić mogą dzieci i młodzież w wieku od 6 do 21 lat.
 
Po wakacyjnej przerwie, spędzonej na obozach i koloniach, drużyny Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej rozpoczęły nowy rok harcerski. Podczas uroczystego apelu wyróżnione zostały najaktywniejsze gliwickie jednostki. Harcerze wzięli także udział w integracyjnej grze terenowej, która przygotowała ich do kolejnego roku wyzwań.
 
Przyznawany rokrocznie tytuł Mistrzowskiej Drużyny tym razem otrzymała 9 Gliwicka Drużyna Wędrownicza „Maszkaron”. Wśród najlepszych jednostek w poszczególnych kategoriach wiekowych znalazły się także: 101 Toszecka Gromada Zuchowa „Magiczne Krzemyczki”, 28 Gliwicka Drużyna Harcerska „Stokrotki”, 16 Toszecka Drużyna Harcerzy Starszych „ISKRA” oraz 9 Gliwicka Drużyna Wędrownicza „Maszkaron”. 
 
Wraz z początkiem roku harcerskiego 2023/24 jednostki gliwickiego Hufca rozpoczęły nabór nowych członków.
Przygodę z harcerstwem dzieci i młodzież w wieku od 6 do 21 lat mogą rozpocząć właściwie w każdym momencie. Najmłodszych ochotników w wieku 6–9 lat w swoje szeregi z przyjemnością przyjmą gromady zuchowe. Nieco starsze dzieci, w wieku 10–12 lat, mogą dołączyć do drużyn harcerskich. Na młodzież w wieku 13–16 lat czekają z kolei drużyny starszoharcerskie. Natomiast najstarsi śmiałkowie, w wieku 15–21 lat mogą wziąć udział w naborze do drużyn wędrowniczych.
 
Aby dołączyć do jednej z drużyn lub gromad działających na terenie Gliwic i powiatu gliwickiego, wystarczy napisać na adres e-mail biuro@gliwice.zhp.pl, podając w wiadomości wiek oraz interesującą nas lokalizację zbiórek. Można również samodzielnie przejrzeć listę jednostek, dostępną na stronie gliwice.zhp.pl/struktura/jednostki-organizacyjne, a następnie – po zapoznaniu się z godzinami oraz lokalizacją zbiórek – skontaktować się z drużynowym jednej z nich.
 
Źródło: UM Gliwice