WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

08.08.2023Gliwiccy strażacy mistrzami świata służb mundurowych

Trzy złote medale wywalczyli strażacy reprezentujący Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach podczas Światowych Igrzysk Służb Mundurowych 2023 w kanadyjskim Winnipeg. Podwójne złoto w tenisie stołowym zdobył Dariusz Steuer, a na pierwszym stopniu podium w konkurencji Push-Pull stanął Mateusz Filipski. Brawo!
 
Największe tego typu międzynarodowe zawody służb mundurowych były rozgrywane od 28 lipca do 6 sierpnia. KMPSP w Gliwicach reprezentowało czterech zawodników: dowódca JRG Knurów – kpt. Michał Rutecki i mł. asp. Arkadiusz Bazan – ratownik JRG Łabędy (siatkówka plażowa), kpt. Mateusz Filipski – dowódca zmiany w I JRG Knurów (martwy ciąg i wyciskanie na ławce) oraz mł. kpt. Dariusz Steuer – zastępca dowódcy zmiany w II JRG Knurów (tenis stołowy). 
 
Ostatni z reprezentantów – pingpongista Dariusz Steuer – wywalczył podwójne złoto w kategorii indywidualnej oraz w deblu (z Pawłem Bielunkiewiczem), pokonując zawodników z Kanady, Australii, Filipin, USA i Hiszpanii. Z kolei złotem w konkurencji Push-Pull w kategorii do 93 kg może pochwalić się Mateusz Filipski. W wyciskaniu sztangi leżąc uzyskał on wynik 130 kg, a w martwym ciągu 265 kg, co pozwoliło mu zakończyć zawody z ostatecznym wynikiem 395 kg i pozostawić w tyle reprezentantów Malezji i USA.
 
Pozostali reprezentanci – Michał Rutecki i Arkadiusz Bazan zajęli 5. miejsce w siatkówce plażowej, pokonując duety z Kanady, Hongkongu i Brazylii.
 
 
Fot. KMPSP Gliwice/Facebook
Źródło:www.gliwice.eu