WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

04.06.2021Gliwice: dąb bohaterem podcastu

Park Chopina w Gliwicach i wszystko co się w nim znajduje, a przede wszystkim 270-letni dąb szypułkowy – są tematem najnowszego odcinka podcastu Palmiarnia Na Wynos, który po raz czternasty już przygotował Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Tym razem – autorzy nagrania zabierają słuchaczy w dźwiękową podróż po zakątkach lubianego i często odwiedzanego przez gliwiczan Parku Chopina właśnie. Są informacje zarówno współczesne, jak i historyczne... także z okresu gdy na Gliwice mówiło się Gleiwitz...

- Prawdopodobnie jedno z najlepiej i najdokładniej przebadanych w Polsce drzew stoi w Gliwicach – dokładnie w Paru Chopina. To imponujący, ale bardzo schorowany dąb szypułkowy w pobliżu Palmiarni Miejskiej w Gliwicach - mówi Marek Bytnar, kierownik Palmiarni Miejskiej w Gliwicach:

Plik dźwiękowy: sos_bytnar_2.mp3

To co słyszeliśmy na temat tego wyjątkowego drzewa, które stoi przy wejściu do Palmiarni jest fragmentem najnowszego podcastu Palmiarnia Na Wynos. Całości można posłuchać na stronie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach lub na SondCloudzie i Spotify.

 

Foto: PabloNovac/Park Chopina Gliwice/Fb