WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

13.08.2020GLIWICE: Kompleks sportowy przy „Łabędziu” gotowy!


Kolejna gliwicka szkoła ma nowoczesne, wielofunkcyjne boisko sportowe. Zmodernizowany kompleks sąsiadujący z Centrum Kulturalno-Sportowym „Łabędź” przy ul. Partyzantów został 12 sierpnia oficjalnie oddany do użytku.
 
Mogą z niego korzystać nie tylko uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, ale również pozostali mieszkańcy Gliwic.

 
Jest gdzie grać w „siatkę” i „kosza”, jest gdzie pobiegać i skakać w dal. W trakcie rocznych prac modernizacyjnych przy ZSO nr 2 stworzono wielofunkcyjne boisko do siatkówki i koszykówki o przepuszczalnej nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 30 m x 20 m, wybudowano bieżnię prostą czterotorową długości 75 m oraz rozbieg do skoku w dal zakończony zeskocznią. Nowy kompleks jest oświetlony, ogrodzony, a dla bezpieczeństwa jego użytkowników będzie wkrótce monitorowany. Wtopiony w przestrzeń między ZSO nr 2 i „Łabędziem”, wyróżnia się żywą kolorystyką kontrastującą z soczystą zielenią trawników i świeżo posadzonych drzew. Na zmodernizowanym terenie nie zabrakło wiaty rowerowej, stojaków na rowery i estetycznych elementów małej architektury: parkowych ławek, koszy na śmieci. Zadbano również o postawienie pochylni dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku szkoły.
– Inwestycja przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Łabędach przy ul. Partyzantów miała na celu odnowienie, zagospodarowanie terenów zewnętrznych, którymi zarządza szkoła. Chcemy realizować takie remonty i finalizować je tak, jak tutaj: roboczymi spotkaniami, niekoniecznie z uroczystym przecięciem wstęgi. Z udziałem radnych Rady Miasta z danego okręgu i radnych Rady Dzielnicy. Uważamy, że właśnie te osoby mają społeczny mandat, aby sprawować nad wszystkim kontrolę i przekazywać uwagi, tak, żeby współdziałanie miasta, prezydenta ze społeczeństwem lokalnym było jak najlepsze – podkreślał podczas spotkania odbiorowego w Łabędach Adam Neumann, prezydent Gliwic.
 
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1,7 mln zł. Pieniądze pochodziły z miejskiego budżetu.
 
Warto podkreślić, że łabędzka „2” sukcesywnie się rozbudowuje, odpowiadając na potrzeby swoich uczniów. Z myślą o najmłodszych pod koniec minionego roku szkolnego przy ZSO nr 2 powstał nowy, kolorowy i bezpieczny, plac zabaw dla dzieci.
 
źródło: UM GLIWICE