WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

25.01.2023Gliwice: Lodowisko TAFLA otwarte do końca lutego! To dzięki wsparciu miasta.

 
Wiadomość ucieszy zapewne miłośników łyżwiarstwa – popularne lodowisko Tafla – dzięki wsparciu miasta - będzie czynne do końca lutego. Obiekt przy ulicy Akademickiej 29 jest otwarty codziennie od godz. 8.00 do 21.00.
 
Od wielu lat dzierżawcą popularnego lodowiska przy ul. Akademickiej jest Politechnika Śląska. Zgodnie z umową dzierżawy, Ośrodek Sportu uczelni ma prawo pobierania opłat, ale musi ponosić koszty funkcjonowania obiektu – w tym energii elektrycznej. I to właśnie ogromne podwyżki cen energii, z jakimi przedsiębiorcy i podmioty publiczne borykają się od wielu miesięcy sprawiły, że funkcjonowanie obiektu w tym sezonie stanęło pod znakiem zapytania. 
 
Z myślą o młodych mieszkańcach miasta uczelnia zdecydowała się otworzyć lodowisko w okresie ferii, zastrzegając jednocześnie, że - mimo koniecznych podwyżek cen biletów - nie będzie w stanie udostępniać go po ich zakończeniu, w lutym. 
 
Po rozmowach z władzami uczelni, prezydent Gliwic zdecydował o pokryciu połowy kosztów energii zużywanej przez lodowisko. Dzięki temu Tafla będzie działać bez przeszkód do końca lutego, a gliwiczanie będą mogli korzystać ze ślizgawki.
 
Ślizgawki na Tafli rozpoczynają się co 1,5 godziny – ostatnia o godz. 20.00. 
 
Na miejscu można wypożyczyć łyżwy. Bilety wstępu kosztują 16 zł (młodzież) i 25 zł (osoby dorosłe).
 
Źródło: UM Gliwice