WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 00 00
Napisz do nas: antena@radioccm.pl
Znajdź nas na: facebook.com/radioccm

21.10.2022Gliwice: Park Zacisze w Bojkowie czekają zmiany!

 
Park Zacisze w Bojkowie będzie bardziej przyjazny mieszkańcom. Zieleń zostanie uporządkowana, pojawią się też nowe rośliny oraz elementy małej architektury sprzyjające rekreacji i wypoczynkowi.  
 
Ul. Rolników jest najdłuższą ulicą w Bojkowie i biegnie przez całą dzielnicę. Co zrozumiałe, panuje na niej spory ruch drogowy. Zatem, im więcej w okolicy zagospodarowanych, przystosowanych do wypoczynku terenów zielonych, tym lepiej. W najbliższym czasie takie miejsce powstanie u zbiegu ul. Rolników z Dożynkową, w parku Zacisze. Teren jest już częściowo zagospodarowany zielenią i chodnikiem, niebawem ta przestrzeń będzie służyć mieszkańcom – zostaną zamontowane m.in. trzy ławki z oparciami, dwa leżaki miejskie oraz dwa stoły do  gry w szachy i warcaby.
 
Część terenu zostanie utwardzona, pojawi się tam żwirowa nawierzchnia i nawierzchnia z kostki. Będzie dużo zieleni. Poza rosnącymi tam już drzewami, zostaną nasadzone 94 krzewy oraz trawniki. Inwestycję wartą 143,5 tys. zł wykona częstochowska firma SC COMFORT Sara Czech. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, skwer powinien być gotowy na Mikołaja, do 6 grudnia. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.
 
Źródło: Urząd Miasta Gliwice